Współpraca

Akademia Przedszkolaka nawiązała współpracę ze schroniskiem dla bezdomnych zwierząt w Oświęcimiu i w Chełmku.

Poniżej kilka informacji na temat schroniska w Oświęcimiu:

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals zostało założone 3 października 2001 roku i jest stowarzyszeniem działającym na podstawie Ustawy prawo o stowarzyszeniach z dnia 7 kwietnia 1989 r. (Dz. Ustaw Nr 20 poz. 104 ze zm.). OTOZ Animals uzyskało status organizacji pożytku publicznego. Krajowy Rejestr Sądowy nr 0000069730. Dzięki temu wszyscy, którzy chcą podarować naszym podopiecznym 1% swojego podatku, mogą nas wspierać. OTOZ Animals utrzymuje kontakty międzynarodowe m.in. z World Society for Protectionof Animals, której jest członkiem. OTOZ współpracuje także z RSPCA i Compassion In World Farming.

Schronisko prowadzi działania edukacyjne mające na celu uwrażliwienie  społeczności na problemy zwierząt zarówno tych bezdomnych jak i zaniedbanych. Współpracuje z karmicielami kotów, wspiera ich w rozwiązywaniu różnorakich problemów dotyczących czworonożnych przyjaciół.

Akademia Zdrowego Przedszkolaka. Celem nadrzędnym programu jest propagowanie zdrowego trybu życia wśród polskich rodzin. Przedszkola realizujące program Akcji Akademii  Zdrowego Przedszkolaka mają możliwośc otrzymywania scenariuszy oraz materiałów dydaktycznych do przeprowadzenia warsztatów z dziećmi.  Nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskich konkursach plastycznych  i gotowych scenariuszach o tematyce ekologicznej

Coroczna Akcja Cała Polska czyta dzieciom. Zaproszeni goście czytają krótkie opowiadania i bajki przedszkolakom, zachęcając do wspólnego czytania razem z rodzicami.

Góra Grosza. Celem akcji jest zbieranie drobnych monet na pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną ( domy dziecka, rodziny zastępcze) ale najważniejsze są działania edukacyjne (działanie na rzecz osób potrzebujących).

Akademia Aquafresh. Celem nadrzędnym działalności Akademii jest propagowanie zdrowego trybu życia wśród polskich rodzin. Uczenie dzieci prawidłowego mycia ząbków już od pierwszych lat życia, a także budowanie świadomości potrzeby utrzymania higieny jamy ustnej, jest niezbędne w powodzeniu działań profilaktycznych.