Najważniejsze wydarzenia w naszym przedszkolu w roku szkolnym 2018/2019

2019-07-12

W minionym roku szkolnym przedszkolaki z Akademii Przedszkolaka brały udział w następujących ogólnopolskich akcjach:

- Mały miś w świecie wielkiej literatury , w której to, za pomocą naszej niezastąpionej pani Jadzi, przygotowaliśmy naszego misia Kryształkę. Wraz ze swoim dziennikiem podróży nasz miś odwiedzał przedszkolaki w domach i wspólnie z nimi słuchał bajek czytanych przez rodziców.

-Góra grosza  uzbieraliśmy "grosiki" na rzecz dzieci z SOS wiosek dziecięcych.

- Akademia Aquafresh dzieci utrwalały wiadomości na temat profilaktyki stomatologicznej i jej znaczeniu dla zdrowia człowieka

-Czyste powietrze wokół nas przedszkolaki zapoznały się z czynnikami, które wpływają  na środowisko oraz źródła które mają wpływ na zanieczyszczenie środowiska.

-11.XII. 2019 r. wszystkie przedszkolaki wzięły udział w ogólnopolskim śpiewaniu hymnu w ramach akcji Przedszkolaki dla Niepodległej Polski. Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości dzieci przygotowały program artystyczny oraz spotkały się z panią Anną Skrzypińską zastępcą dyrektora w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

-Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chełmku dzieci przekazały dla Schroniska karmę i środki czystości.

W tym roku mieliśmy również okazję zaprosić do naszego przedszkola stomatologa i odwiedzić gabinet stomatologiczny, gdzie pani doktor sprawdziła oraz zalakowała zęby dzieci.

W grudniu Sówki i Biedronki odwiedziły cukiernię PTYŚ gdzie z pomocą pracowników cukierni ozdabiały pierniki świąteczne oraz zobaczyły jak powstają pyszne chleby i świąteczne ciasta.

Wiosną udaliśmy się do Wodociągów w Chełmku, gdzie dowiedzieliśmy się skąd bierze się woda w naszych kranach oraz jak wygląda proces uzdatniania wody.

W kwietniu w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, w czasie których dzieci nauczyły się jak udzielić pierwszej pomocy w razie wypadku.